VALGA MAAKONNA 2017.a. MEISTRIVÕISTLUSED VÕRKPALLIS NAISKONDADELE JA MEESKONDADELE

JUHEND

Eesmärk:

Selgitada välja maakonna parimad  võrkpallis naiskondade ja meeskondade hulgas.

Edendada võrkpallimängu maakonnas

Aeg ja koht:

Võrkpallimeistrivõistlused viiakse läbi 14.märts kuni 20.aprill 2017.a.

Mängud toimuvad maakonna spordisaalides vastavalt mängugraafikule.

Osavõtjad:

Valgamaal elavad või töötavad või õppivad või Valgamaa Spordiklubidesse kuuluvad võrkpallimängijad

Mängude korraldamine ja süsteem.

Naiskonnad mängivad ühe ringi turniirisüsteemis (parem kolmest ehk kahe geimivõiduni) seejärel  poolfinaalid ja finaalid (parem viiest ehk kolme geimivõiduni)

Mängud toimuvad nädalavahetustel. Naiskondadel osavõtumaksu ei ole.

Naiskonnad mängivad kohtumised kahe geimivõiduni, võit annab kas 3(2:0) või 2 (2:1) punkti.

Kaotus 1(1:2) või 0(0:2) punkti. Poolfinaalid ja finaalid mängitakse 3 geimivõiduni. Loobumine 0 punkti loobujale ja 3 punkti vastasnaiskonnale.

Punktide võrdsuse korral otsustab paremuse suurem võitude arv, selle võrdsuse korral üldine geimide suhe, selle võrdsuse korral üldine geimipunktide suhe. Kahe loobumisega võistkond kõrvaldatakse turniirilt ja tühistatakse senitoimunud mängude tulemused.

Meeskonnad mängivad turniirisüsteemis ühe ringi, seejärel kohamängud ja poolfinaalid – finaalid.

Mängud toimuvad Tsirguliina Keskkooli võimlas, Kääriku Spordikeskuse võimlas, Valga Põhikooli võimlas ja Ritsu võimlas

Osavõtumaksu ei ole. Mängu läbiviimise kulud kannavad meeskonnad ise ja kindlustavad nii kohtunikud kui sekretäri ning tabloo.

Paremuse selgitamine

Meeskondade mängud toimuvad kolme geimivõiduni. Võit annab kas 3(3:0 ja 3:1) punkti või 2(3:2)punkti, kaotus 1 (2:3) või 0 (1:3 või 0:3) punkti, loobumine 0 punkti. Punktide võrdsuse korral otsustab paremuse suurem võitude arv, selle võrdsuse korral üldine geimide suhe, selle võrdsuse korral üldine geimipunktide suhe. Kahe loobumisega võistkond kõrvaldatakse turniirilt ja tühistatakse senitoimunud mängude tulemused.

Autasustamine

I – III koha võitjat nais- ja meeskonda autasustatakse karika- ja võistkonnadiplomiga, mängijatele medalid

Üldiselt

Kõik juhendis märkimata ja hiljem üleskerkinud küsimused lahendab korraldaja –  Valgamaa Spordiliit

koostöös võistkondade esindajatega.

KÕIK OSAVÕTJAD VASTUTAVAD ISE OMA TERVISLIKU SEISUNDI EEST!