13. Eestimaa Talimängudel võitis Valga maakond II grupis kokkuvõttes II koha

Otepää linn oli väikeste linnade grupis III

13. Eestimaa talimängud toimusid 3.-5. märtsini 2017. a Valgas, Valkas, Otepääl ja Sõmerpalus.

Valgamaalt olid võistlustules Valga linna, Tõrva linna ja Otepää linna sportlased ning Valgamaa esindus maakondade spordialadel. Võisteldi kõikidel kavasolnud spordialadel (va. naiste korvpall ja naistemaadlus) – ujumises, jäähokis, suusatamises, laskesuusatamises, suusahüpetes, mäesuusatamises, males, kabes, lauatennises meeste korvpallis, jahilaskmises, motokrossis, kreeka-rooma ja vabamaadluses, mälumängus, juhtide mitmevõistlustes.

Kokkuvõttes võitis maakondade arvestuses II grupis (elanike arv väiksem kui 40 000) Valgamaa II koha 347 punktiga (liideti suusatamise kohapunktid pluss seitsme edukama ala kohapunktid). Otepää linn oli väikestest linnadest (vähem kui 10 000 el.) III kohal, Tõrva linn väikelinnadest 7. kohal ja Valga linn suurte linnade arvestuses 6. kohal.

Kokku osales 13. Eestimaa talimängudel Valgamaa võistlejaid üle 200.

Edukamad alad:

Linnade mäesuusatamise võitis Otepää linn, maakondade suusahüpped võitis Valga maakond, laskesuusatamises saadi maakondade arvestuses II koht ja III koht võideti maakondade arvestuses kreeka-rooma maadluses, mäesuusatamises maakondadest 4. koht. Kabes maakondadest 5. koht, lauatennises ja laskmises 6. koht, jäähokis ja motokrossis 7. koht, males, ujumises, vabamaadluses ja meeste korvpallis maakondadest 8.koht, murdmaasuusatamises 9. koht ja mälumängus 10. koht.

Valga maakonda toodi 13. Eestimaa Talimängude medaleid kokku 26.

Suusahüpetes võitsid omas klassis I koha Markkus Alter, Artti Aigro, Peep Heinloo, II koha Kenno Ruukel ja Marek Barkala ja III koha Meriliis Kukk, Andero Kapp, Ainar Pikk.

Laskesuusatamises võitsid omas vanuseklassis  I koha Jelena Vsivtseva ja Olga Poltaranina, III koha võitis Imre Õim.

Mäesuusatamises võitis II koha Meelis Danilas, III koha Brianna Mõttus ja Eero Kelder.

Murdmaasuusatamises võitsid II koha Triin Ojaste ja Jelena Vsivtseva ning III koha Andris Dainis.

Kreeka-rooma maadluses võitis omas kaalukategoorias I koha Mark Anissimov, III koha võitsid Reimo Tirrand, Endel Uppin, Ain Loorits, Ott Saar, Vladislav Nesterenko.

Vabamaadluses võitsid III koha Konstantin Baburin ja Meelis Pundonen.

Juhtide võistlusel sai linnajuhtide hulgas III koha Tõrva linna esindanud Tõnu Jaansalu.

Suur tänu kõikidele, kes Valga maakonda ja Valga maakonna linnasid – Valgat, Otepääd ja Tõrvat 13. Eestimaa Talimängudel esindasid.

Aitäh kõikidele, kes aitasid kaasa võistkondade koostamisele ja võistkondade osavõtule.