14. Eestimaa Suvemängud Kuressaares

Valgamaalt olid võistlemas Valga linn (kergejõustik, jalgrattakross, petank, naiste võrkpall, juhtide võistlus, mälumäng), Tõrva linn (orienteerumine, jalgrattakross, petank, kergejõustik, naiste võrkpall, jahilaskmine) ja Otepää linn (naiste ja meeste võrkpall, orienteerumine, kergejõustik, mälumäng, jahilaskmine). Esindatud olid ka Põdrala vald (petank) ja Karula vald (orienteerumine).

Ainult maakondade võistkondadele kavas olnud spordialadel oli Valgamaa esindatud käsipallis, meeste korvpallis, õhkrelvadest laskmises. Kuressaares võistles kokku 147 Valgamaa sportlast.

Kokkuvõttes saavutas Valgamaa väikeste maakondade arvestuses 5. koha, suurte linnade arvestuses oli edukas Valga linn, kes võitis III koha, väikestest linnadest oli 4. kohal Tõrva linn ja 7. kohal Otepää linn.

Naiskondade võrkpalli linnade turniir oli Valgamaale edukas ala – Tõrva linna naiskond tuli võitjaks, 7. koha sai Valga linn ja 8. koha Otepää. Maakonnale naiste võrkpallis II (kahe naiskonna kohapunktide summa). Tõrva linna naiskonnas mängisid: Mari Loorman, Kadri Pilm, Monika Poom, Janika Lillipuu, Helen Elias, Grete Allilender, Anne Kaldma, Ethel Heidi Sepp.

Kergejõustikus võitis Valga linn III koha. Kergejõustikus tulid Eestimaa suvemängude võitjateks Piret Granovskaja NV II grupis 100m jooksus ja kaugushüppes, lisaks II koht 400m jooksus. II koha võitis ka Georg Niit Oepäält meeste kettaheites, III koha medali said Margot Meri naiste kaugushüppes ja Kaarel Juus meeste odaviskes. III koha võitis ka Valga linna naiskond 4x100m teatejooksus, naiskonnas olid Piret Granovskaja, Kadi Kaart, Margot Meri, Cätrin Rikka.

Petankis võitis Valga maakond III koha. Arvesse läks kahe võistkonna kohapunktide summa. Mängisid Martti Männiste, Kevin Kangur, Gert Kangur, Maris Rõõm, Anneli Kattai, Anna-Liisa Kattai, Tiit Kattai, Janek Kangur. Linnade võistlusel võitis Tõrva linn II koha. Võistkonnas olid Martti Männiste, Kevin Kangur, Anna-Liisa Kattai, Kristi Kiusalaas.

Jalgrattakrossis oli Valga linn linnade arvestuses III kohal. Valga linna eest sõitsid: Rinaldo Teder, Egle Teder, Henri Teder, Kaja Tättar, Aveli Tättar, Lea Põld, Markus Põld, Märt Kärner.
Orienteerumise lühirajal võitis Otepää esindaja Liivi Parik N55+ klassis hõbemedali.
Mälumängus olid edukad Otepääd esindanud võistkond, kes jagas 4.-5. kohta. Otepää eest mängisid Tõnis Mark, Valdis Meos, August Laurits, Kalev Lõhmus, Agur Ostrak.

Maakondade arvestuses olevatel spordialadel saadi järgmised kohad: 5. koht meeste käsipall, 6. koht mälumäng, 8. koht õhkrelvadest laskmises ja jahilaskmises, 9. koht orienteerumises, 11. koht meeste korvpallis.

Suur tänu kõikidele Valgamaa sportlastele, kes leidsid võimaluse oma maakonda, linna, valda esindada 14. Eestimaa Suvemängudel Kuressaares.