Valgamaa parimad sportlased 2022
Valgamaa spordiliit valis parimaid sportlasi. 27.01.2023. a toimus pidulik tunnustusgala, kus parimaid autasustati.
U 14 tüdrukud
Nominendid: Kris Riin Veri, Blanca Treufeldt, Saskia Treufeldt
Laureaat: Kris Riin Veri
U 14 poisid
Nominendid: Armand Hansson, Sebastian Vaher, Venno Põrk, Matthias Kalja
Laureaat: Matthias Kalja
U 16 tüdrukud
Nominendid: Kristella Tiri, Annabel Kaas, Karlotta Levin
Laureaat: Kristella Tiri
U 16 poisid
Nominendid: Sten-Erik Iir, Eldar Golikov, Laur Rogert Sulg, Marcus Evert Uhtjärv, Mark Peterson
Laureaat: Marcus Evert Uhtjärv
U 18 tüdrukud
Nominendid: Bianca Uhtjärv, Paula Nääme, Käroli Kõvask, Elis Marie Eglit
Laureaat: Bianca Uhtjärv
U 18 poisid
Nominendid: Chris Markus Krahv, Romet Kivi, Roman Tanin, Kevin Reinberg
Laureaat: Romet Kivi
U 20 neiud
Nominendid: Ketlin Kopp, Carmen Rääk
Laureaat: Carmen Rääk
U 20 noormehed
Nominendid: Markko Gerassimov, Mark Azarevitš, Maiko Tamm, Ivar Všivtsev, Tanel Põrk
Laureaat: Markko Gerassimov
U 23 neiud
Nominent: Katre Marit Liiv
Laureaat: Katre Marit Liiv
U 23 noormehed
Nominendid: Xsander Solbaja, Martin Himma
Laureaat: Xsander Solbaja
Naissportlane
Nominendid: Karleen Randver, Janika Lõiv, Johanna Ardel
Laureaat: Janika Lõiv
Meessportlane
Nominendid: Tanel Visnap, Magnus Kirt, Artti Aigro
Laureaat: Tanel Visnap
Noorte treener
Nominendid: Viljo Grauding, Anneli Taul
Laureaat: Viljo Grauding
Spordiaktivist
Nominendid: Riho Meri, Tiina Neumann
Laureaat: Riho Meri
Spordisündmus
Nominendid: Valgamaa Suusasari, Tõrva lahtised MV ujumises, Valga-Valka-Smiltene noorte kergejõustiklaste võistlus, Pokardi heiteseriaal
Laureaat: Valgamaa Suusasari
Noorte võistkond
Nominendid: P U20 3x800m jooks, P U20 4x200m jooks, suusaorinteerumise Otepää SK juunioride võistkond, FC Warrior U12 võistkond, Neiud U20 3x800m jooks, Väike-Rootsi Maret Sport teatejooksu võistkond.
Laureaat: P U20 3x800m jooks Markko Gerassimov, Mark Azarevitš, Taivo Muusikus
Pallimängu võistkond
Nominent: FC Warrior saalijalgpalli võistkond
Laureaat: FC Warrior saalijalgpalli võistkond
Seenior naine
Nominendid: Maive Vill, Marje Vahtre, Ille Sõrmus, Anneli Kattai, Liivi Parik
Laureaat: Marje Vahtre
Seenior mees
Nominendid: Harry Mägi, Viljar Vihmann, Tiit Kattai, Rein Mikk, Udo Reinsalu, Robert Schmidt, Uudo Blaasen, Ülo Mere, Jüri Merirand, Sulev Kõiv, Mati Raudsepp, Andres Kaas
Laureaat:Viljar Vihmann
Tehnikasportlane
Nominendid: Karleen Randver, August Paju
Laureaat: Karleen Randver
Parim spordiklubi
Nominendid: Tõrva võrkpalliklubi, SK Maret Sport, Karupesa Team Otepää
Laureaat: SK Maret Sport
Sportlikum vald
Nominendid Tõrva vald, Valga vald, Otepää vald
Laureaat: Tõrva vald
Sporti toetav ettevõte
Nominendid: Mapomets OÜ, UPN-Kymmene Otepää OÜ, Helme Graanul OÜ, AS Atria Eesti
Laureaat: AS Atria Eesti
Spordiperekond
Nominent: perekond Uhtjärv Tõrvast
Laureaat: perekond Uhtjärv – Urmas, Raina, Bianca, Liisa